In-Plant Training Records

IPT Records 2017-18
Department of Agricultural Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

22

No. Of Students Receiving Stipends

9

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

8000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

4666.67/-

  

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Akshada Pradhan

Bajaj Foundation

Aurangabad

2

Shweta Korram

RRCC

Nagpur

3

Manisha G. Kowe

Bajaj Foundation

Aurangabad

4

Motkar Krushna S. 

Mahindra Agri Solutions Ltd.

Pune

5

Kothe Rajat H.

Jain Irrigation Systems Ltd.

Jalgaon

6

Krishna Gopal

KVK

Bihar

7

Rathod Amol Satish

Jain Irrigation Systems Ltd

Jalgaon

8

Paul Dhananjay

Growmax India Pvt.Ltd .

Pune

9

Gore Abhijeet Babulal

Growmax India Pvt.Ltd .

Pune

10

Chaudhari Harshal Dinesh

Jain Irrigation Systems Ltd.

Jalgaon

11

Balpande Avinash

RRCC

Nagpur

12

Deshmukh Sagar P.

Mahindra Agri Solutions Ltd.

Pune

13

Bambhaniya Sanjay H.

RRCC

Nagpur

14

Tembhurne Sameer

Growmax India Pvt.Ltd .

Pune

15

Turkar Pranay

RRCC

Nagpur

16

Chavan Akshay

Mahindra Agri Solutions Ltd.

Pune

17

Kale Prasad P.

Mahindra Agri Solutions Ltd.

Pune

18

Kapade Gopi A.

Mahindra Agri Solutions Ltd.

Pune

19

Khade Ravi R.

Jain Irrigation Systems Ltd.

Jalgaon

20

Barshettiwar Anup

Jain Irrigation Systems Ltd.

Jalgaon

21

Akshay Rodge

Nath Seeds Ltd.

Aurangabad

22

Suvrna Konale

Dairy Industry

Latur

 

Department of Civil Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

147

No. Of Students Receiving Stipends

18

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

12000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

6027/-

 

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Agrawal Akshay Kishor

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

2

Akhade Shubham Krushna

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Pune

3

Badak Sudam Raghunath

Rajureshwar Infrastructure Pvt. Ltd.

Aurangabad

4

Bahirav Roshan Uttam

Infinity Fore

Aurangabad

5

Bale Utkarsha Dilip

Viraj Constructions Pvt. Ltd.

Aurangabad

6

Belsare Gayatri K

Structural science,Aurangabad

Aurangabad

7

Borkar Abhijeet Madhukar

Shivkrupa Constructions

Nanded

8

Buktare Sandip Ramesh

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

9

Dabhade Rutu

AR Buildcon

Aurangabad

10

Darak Saurabh Rameshwar

Shri Shivshakti Developers

Latur

11

Deosarkar Shreyash shankarrao

Aurangabad Municipal Corporation

Aurangabad

12

Deshpande Sushmita M

Sunil Mutalik and Associates

Pune

13

Deshvena Yamini N

SAB builders enterprises

Aurangabad

14

Dudhmal Krishna  Shivaji

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

15

Ghuge Ashvini Bhimrao

Creations engineers pvt. ltd.

Pune

16

Gite Om Premchand

S. S. Choure constructions

Beed

17

Gopchade Abhijeet Anandrao

Sharda Construction and corporation pvt. ltd

Nanded

18

Gore Shubham Hirmal (CO)

Matrubhumi landmark Pvt. Ltd.

Aurangabad

19

Gupta Amankumar Manoj

Khinvasara Group

Aurangabad

20

Hake Sambhaji H

Rudra Construction

Aurangabad

21

Jadhav Pratiksha Sanjay

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

22

Jadhav Shubham Sudhakar

A & O Realty

Mumbai

23

Jane Shubham S

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Amrawati

24

Joharle Om Bastiram

Yohaan Infrastructure

Aurangabad

25

Joshi Ajinkya Srikant

Landmark Consultants

Aurangabad

26

Kajale Sharad  Vijay

Bajaj Foundation

Aurangabad

27

Kardile Pankaj Bapurao

Khinvasara Group

Aurangabad

28

Kshirsagar Vaibhav Sanjay

Khinvasara Group

Aurangabad

29

Kumbhar Yogita S

Yohaan Infrastructure

Aurangabad

30

Magar Saurabh Babulal

Magar Constructions, Builders and Developers

Aurangabad

31

Mankar Manisha Atmaram

Bajaj Foundation

Aurangabad

32

Mantri  Ritesh Rampratap

Khinvasara Group

Aurangabad

33

Mohammad Asif Iqbal

Disha Group

Aurangabad

34

Mitkar Prajakta S

Khinvasara Group

Aurangabad

35

Mogale Snehal Namdeo

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

36

Mohammad Zulkarnain F

Md. Yunus and associates

Aurangabad

37

Munde Dnyaneshwar V

Shivam Constructions

Parli

38

Muppalwad Sachin

Sharda Construction and Corporation pvt. ltd.

Nanded

39

Nikam Yash Gajendra

Maharashtra Metro Rail Corporation Ltd. (Nagpur Metro)

Nagpur

40

Ninale Rushikesh Maruti

Zav Engineers Pvt. Ltd.

Bidkin, Aurangabad

41

Panchal Balaji Pandurang

Shivam Constructions

Parli

42

Pandav Guruprasad Suhas

Disha Group

Aurangabad

43

Pannaswad Devasshish B

Hule Constructions pvt. ltd.

Beed

44

Pathan Irshad Nasser Khan

Infinity Fore

Aurangabad

45

Patil Shraddha A

Mumbai Metro Rasil Corporation

Mumbai

46

Patil Swapnil Gururaj

Sharda Construction and corporation pvt. ltd

Nanded

47

Pawar Vishwas  Narendra

Yashraj Construction and Associates

Aurangabad

48

Peddi Aditya

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

49

Phunde Shivshankar S.

Sanjeevani Developers

Pune

50

Popalghat Urmila Ashok

Viraj Constructions Pvt. Ltd.

Aurangabad

51

Rathod Alpana Ashok

Bajaj Foundation

Aurangabad

52

Rathod Ganesh

Shree Constructions

Jalna

53

Salve Shital V.

Water Resources Department, Government  of Maharashtra

Nanded

54

Samindre Akshay

Rithwik Project Private Ltd.

Aurangabad

55

Saraf Gaurav Narayan

Klarheit Valuers and Engineering Services Ltd.

Pune

56

Sarang Kapil Vishwanath

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

57

Shaikh Arshad Tajuddin

M. D. Yunus and Associates

Aurangabad

58

Shaikh Ateeque Rafeeque

M. D. Yunus and Associates

Aurangabad

59

Shaikh Farman Sattar

Kasheef and Associates

Aurangabad

60

Shaikh Mustafa Dawood

Infinity FORE and Associates

Aurangabad

61

Shaikh Shaker Zaker

M. D. Yunus and Associates

Aurangabad

62

Shinde Krishna Suresh

Shriram Constructions

Aurangabad

63

Shirodkar Shweta Surendra

Creations Engineers

Pune

64

Singh Sourav

Choudhary planners group , jammu

Jammu

65

Solankhi Simran C.

Baba Constructions

Aurangabad

66

Sonawane Nilesh Nitin

Lifestyle Construction

Bhusawal

67

Sonwane Siddhant Sanjay

SP Buildcon

Aurangabad

68

Suryawanshi Aniket D.

Magar Constructions Builders and Developers

Aurangabad

69

Tambore Vishal Ramesh

Pride Ventures pvt. ltd.

Aurangabad

70

Tayade Yashoeep Nayarao

Baheti Housing

Aurangabad

71

Thorat Yogesh P

PRN Group, Dhankawadi, Pune

Aurangabad

72

Tribhuvan Diksha Kailas

Guru Creative Constructions and Infra. Pvt. Ltd.

Aurangabad

73

Uttarwar Shivam M

Shivkrupa Constructions

Nanded

74

Waghmare Vishal Laxman

Aurangabad Municipal Corporation

Aurangabad

75

Jhunghare Priyanka

Musale Developers

Nagpur

76

Varsha Chavan

Siddhivinayak Constructions

Chandwad

77

Sagar Raut

R. R. Builders

Nanded

78

Shaikh Sohel

M. D. Yunus and Associates

Aurangabad

79

Akangire Dnyaneshwar

Ashoka Buildcon

Jalgaon

80

Babar Siddeshwar

B. G. Shirke Construction technologies pvt. ltd.

Mumbai

81

Ballepod Avinash

Navnirman Mahila Bahuuddeshiya Sanstha (NWCMC)

Nanded

82

Bangale Shubhangi

Taran Singh and Associates

Aurangabad

83

Bhalerao Sudip

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

84

Bhandari Satyam

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

85

Bhaske Vijay

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

86

Bhingare Dipak

Renuka Constructions

Aurangabad

87

Bhosale Anand 

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

88

Borwade Anjali

Taran Singh and Associates

Aurangabad

89

Chavan Pritesh

Renuka Constructions

Aurangabad

90

Chavan Vishwajeet

Renuka Constructions

Aurangabad

91

Dabhade Rameshwar

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

92

Dahale Sagar

Unique construction contractors and engineers(Nanded)

Nanded

93

Deshpande Shreya

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

94

Dhandar Aniket

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

95

Dharmadhikari Devendra

Landmark Consultants

Aurangabad

96

Dhongade Raaz

Sai Harmony

Aurangabad

97

Gadekar Akash

Anuni Infrastructure Ltd.

Aurangabad

98

Gate Shivam

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

99

Gavande Deepak

Aurangabad Municipal Corporation

Aurangabad

100

Ghasing Akash

Deshmukh and Company

Solapur

101

Ghule Saurabh

Mukul Mankar, Govt. Contractor

Yavatmal

102

Giri Shubhangi

Axis Consultants

Aurangabad

103

Hingmire Vaibhav

Aurangabad Municipal Corporation

Aurangabad

104

Holambe Vyankatesh

Aurangabad Municipal Corporation

Aurangabad

105

Joshi Kshitija

Disha Group

Aurangabad

106

Kadam Varsha

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

107

Katruwar Pooja

Taran Singh and Associates

Aurangabad

108

Khade Amol

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

109

Khan Ikrama

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

110

Khandagale Umesh

Vyankatesh Constructions

Aurangabad

111

Khandare Ajay

Nutan Constructions Group

Aurangabad

112

Khotkar Prasad

Gangamay constructions

Aurangabad

113

Marshivane Mahesh

SANJEEV GROUP

Aurangabad

114

Mehekarkar Shyam

BARC

Mumbai

115

Mohammed Imaadian Rehan

Buildskill Construction

Aurangabad

116

More Jaykumar

Nutan Constructions Group

Delhi

117

More Shivkanya

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

118

Namrata karande

Axis Consultants

Aurangabad

119

Nerkar Sudeep

Nutan Constructions Group

Delhi

120

Pakhare Ranjit

Nutan Constructions Group

Delhi

121

Patil Akshay

Rajureshwar Infrastructure Pvt. Ltd.

Aurangabad

122

Pawar Aditi

Taran Singh and Associates

Aurangabad

123

Pawar Shubhangi

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

124

Pooja Deshmukh

Taran Singh and Associates / PWD

Aurangabad

125

Rathod Balaji

SANJEEV GROUP

Aurangabad

126

Rathod Shubham

Yash Innovative solutions LLP

Aurangabad

127

Raut Namrata

Public Works Department, Government Of Maharashtra

Aurangabad

128

Ronge Aditya

Shri Swami Samarth Construction

Pandharpur

129

Sadgir Rushikesh

L & T Limited,  Construction Transportation Infrastructure

Aurangabad

130

Saraf Suhas

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

131

Shaikh Saddamhusain

Shri Swami Samarth Construction

Pandharpur

132

Shehkar Pathak

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

133

Shinde Kartik

Ashoka Buildcon

Jalgaon

134

Shinde Shilpa

CBRE South Asia Pvt. Ltd.

Pune

135

Shriniwas Gupte

Shubhshree Constructions

Aurangabad

136

Siddiqui Affan

Wonder Constructions

Aurangabad

137

Siddiqui Md Rizwaan

S Cube Infrastructure

Aurangabad

138

Siddiqui Md. Adnanuddin

Wonder Constructions

Aurangabad

139

Sonawane Madhu

Taran singh and Associates

Aurangabad

140

Sulane Sachin

Pride Ventures Pvt. Ltd.

Aurangabad

141

Tambe Bhagyashri

Sharda Infratech Pvt. Ltd.

Aurangabad

142

Tarke Manisha

CBRE South Asia Pvt. Ltd.

Pune

143

Tekale Vijay

Sara Builders and Developers

Aurangabad

144

Thorve Sandip

Yash Innovative solutions LLP

Aurangabad

145

Tiwari Adarsh

yashdeep company aurangabad

Ahmedabad, Gujrat

146

Tupe Yogesh

Pride Ventures pvt. ltd.

Aurangabad

147

Wajre Dattatray

Sai Enterprises

Aurangabad

 

 Department of Computer Science & Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

76

No. Of Students Receiving Stipends

6

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

15000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

11333.33/-

 

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Shital Gulabrao Dongre

Techtonic Computer Education

Aurangabad

2

Pratiksha Santosh Kapadne

KindleSpark Technologies

Pune

3

Vaishnavi Vijay Santanse

Vaibhav Consulting Services

Aurangabad

4

Tejal Bhalchandra Mulavekar

Inex Solutions Pvt. Ltd.

Aurangabad

5

Komal  Baswaraj Bagbande

Vaibhav Consulting Services

Aurangabad

6

Prachi Kalyan Waghmare

Cognition Technology

Pune

7

Samruddhi Dattatraya Dharurkar

Soft The Next

Pune

8

Aishwarya Prakash Bampalwar

EC. Mobility

Aurangabad

9

Snehal Sahebrao Adkine

EC. Mobility

Aurangabad

10

Shital Vilas Muley

Vaibhav Consulting Services

Aurangabad

11

Ankita Kulkarni

Imagica Infotech

Aurangabad

12

Simran Bhat

Intellect Design Arena

Delhi

13

Akshita Sinha

Brandybush Services Pvt. Ltd.

Odhisha

14

Shivani Deepak Arvikar

Knowzies Technology Solutions Pvt. Ltd.

Pune

15

Priyanka Narayan Kathar

KRESCENDO Software Solutions.

Aurangabad

16

Anshul Ajay Goyal

Homi Bhabha National Institute

Pune

17

Shivangi Singh

Surya  Auto Industries

Aurangabad

18

Pravina Raut

 Stubhub India Pvt.  Ltd.

Aurangabad

19

Rupa Ramdas Karuvingal

Increpe Technologies Pvt. Ltd.

Aurangabad

20

Mitali Manoj Dhat

Homi Bhabha National Institute

Mumbai

21

Aarsi Rahul Gupta

Bharti Airtel Ltd (Bharti)

Haryana

22

Shivani Sainath Medewar

Maxgen Technologies Pvt. Ltd

Pune

23

Poonam Gopal Thombre

Lwitm Technologies Pvt. Ltd.

Rahuri

24

Shrutika Ashok Gaikwad

EC. Mobility

Aurangabad

25

Vaibhav Suresh Kolhe

Godrej & Boyce Ltd.

Mumbai

26

Naresh Eknathrao Muradkar

Tech – Ciz Software Solution Pvt. Ltd.

Rahuri

27

Yash .S. Bhatia

Godrej & Boyce Ltd

Mumbai

28

Shivam Rameshrao Bochare

Tech – Ciz Software Solution Pvt. Ltd.

Rahuri

29

Punit Laxman Chaudhari

Qualsoft Systems Pvt. Ltd.

Aurangabad

30

Abhijeet Tedle

Golden Dreams Buildcon Pvt. Ltd.

Aurangabad

31

Pranav Dattatray Joshi

 Stubhub India Pvt.  Ltd.

Aurangabad

32

Shubham Deepak Jadhav

Hyde Park Solutions Pvt. Ltd.

Aurangabad

33

Rohit Jagannath Kolapkar

EC. Mobility

Aurangabad

34

Ritesh Ramesh Bawale

iKen Solutions Pvt. Ltd.

Mumbai

35

Anand Ramesh More

Golden Dreams Buildcon Pvt. Ltd

Aurangabad

36

Vijay Vilas Jadhav

BulbandKey©Universal Pvt. Ltd.

Pune

37

Shreyash Santosh Pattewar

TaxiVaxi Corporate

Pune

38

Shubham Kishor Kamble

Mega Ventures

Aurangabad

39

Anandrao Pratap Kokate

SSI

Aurangabad

40

Shubham Ganesh Shetkar

Mega Ventures

Aurangabad

41

Vipul Gurubhaiye

Hyde Park Solutions Pvt. Ltd.

Pune

42

Altaf  Chaudhari

Syscort Technologies Pvt. Ltd.

Aurangabad

43

Rushikesh Bhikan Sapkal

SSI

Aurangabad

44

Ananya Sethi

 Stubhub India Pvt.  Ltd.

Aurangabad

45

Bhaskar Thombre

SSI

Aurangabad

46

Krishna Sharma

Imagica Infotech

Aurangabad

47

Shaikh Rajroshan Sadik

Imagica Infotech

Aurangabad

48

Diksha Ashok Hirole

Soft The Next Ltd.

Pune

49

Dikshatai Dadasaheb Gajhans

Soft The Next Ltd.

Pune

50

Dnyaneshwari Laxman Pawar

Arcelor Technology Pvt. Ltd.

Dhule

51

Jayshri Anantrao Munde

Synnex Softech

Pune

52

Yogita Arjun Ghorad

Aerus Infotech Pvt. Ltd.

Pune

53

Kiranjeet Kaur Chahal

Increpe Technologies Pvt. Ltd.

Aurangabad

54

Komal Ashok Purbhe

Aerus Infotech Pvt. Ltd.

Pune

55

Pragati Kulkarni

Vaibhav Consulting Services

Aurangabad

56

Renuka Ramesh Kulkarni

Homi Bhabha National Institute

Mumbai

57

Shilpa Vyankatrao Maske

Aerus Infotech Pvt. Ltd.

Pune

58

Sontakke Supriya Annasaheb

Soft The Next Ltd.

Pune

59

Swati Jagannath Thakare

Soft The Next Ltd.

Pune

60

Vaishali Devidas Magar

Mysolutions Ltd.

Aurangabad

61

Vaishnavi Dattatray Lokaksha

 Stubhub India Pvt.  Ltd.

Aurangabad

62

Aarti Ramrao Surse

Passion Infotech Pvt Ltd 

Pune

63

Namrata Madhukar Khaire

Soft The Next Ltd.

Pune

64

Pooja Sonwane Bharat

Soft The Next Ltd.

Pune

65

Harish Ambadas More

Degenix Technology Solution Pvt. Ltd.

Aurangabad

66

Smita Sumantrao Aghav

MISSION INDIA GROUP CONSULTANT LLP

Pune

67

Farooqui Anam Junaid

Naskraft IT Solutions Pvt. Ltd.

Aurangabad

68

Balkhande Prerna Uttamrao

Forth Dimension

Aurangabad

69

Patil Pallavi Kishor

Aerus Infotech Pvt. Ltd.

Pune

70

Syed Mohd. Irtekaz Ahemar

Cloudlytics Solutions

Aurangabad

71

Priya Hundekar

Linescripts Softweres Pvt. Ltd.

Pune

72

Owais Zargar

Imagica Infotech

Aurangabad

73

Ambilwade Parijat

Propozone Technologies Pvt. Ltd.

Pune

74

Bhujange Shubhangi

Soft The Next Ltd.

Pune

75

Nikhate Mayuri

SSI

Aurangabad

76

Dadapure  Ashutosh  Omprakash

Amazon Development Center India Pvt.ltd

Pune

 

Department of Electrical Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

69

No. Of Students Receiving Stipends

17

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

10000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

5117.64/-

  

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Utkarsh Sakhre

BLG Parekh Logistic Pvt. Ltd.

Aurangabad

2

Swaraj Gore

Ajaydeep Power Corporation

Aurangabad

3

Monika Dande

Akshay Components Pvt.Ltd.

Aurangabad

4

Sarthak Chandratre

S S Controls Systems Pvt. Ltd.

Aurangabad

5

Snehal Patil

BG LI-IN Electricals Ltd.

Aurangabad

6

Pooja Rokade

BLG Parekh Logistic Pvt. Ltd.

Aurangabad

7

Vishwajit Hajare

BLG Parekh Logistic Pvt. Ltd.

Aurangabad

8

Vishwajeet Bhosikar

CG Power and Industrial Solutions Ltd.

Aurangabad

9

Machindra Kute

CG Power and Industrial Solutions Ltd

Aurangabad

10

Dattatray Raut

CG Power and Industrial Solutions Ltd

Aurangabad

11

Sonali Salve

Electrotherm India Ltd.

Gujarat

12

Ashwin Nirantar

Garware Polyster Ltd.

Aurangabad

13

Prasad Shelke

Inspire Industries Pvt Ltd.

Aurangabad

14

Shashank Deore

Inspire Industries Pvt Ltd.

Aurangabad

15

Shubham Nagre

Inspire Industries Pvt Ltd.

Aurangabad

16

Dipak Dandge

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

17

Rutik Nawale

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

18

Ambika Pargaonkar

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

19

Mayur Minjagi

Irti Robotics

Pune

20

Paresh Kothawade

Shree Ganesh Control Panel Ltd.

Ahmednagar

21

Jagruti Gupta

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

22

Nitin Gaikwad

Ujwala Electric Motors Pvt. Ltd.

Ahmednagar

23

Ankush Bhagat

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

24

Nihikl Vaidya

Larsen & Toubro Ltd.

Jaipur

25

Sayeed Khan Durrani

Larsen & Toubro Ltd.

Baroda

26

Suhas Talware

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

27

Ashish Zadte

Larsen & Toubro Ltd.

Baroda

28

Ankush Belkhede

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

29

Jayshree Pawar

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

30

Komal Patil

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

31

Ashish Palve

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

32

Monika Gandhe

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

33

Abhishek Patil

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

34

Aakanksha Vaishnav

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

35

Sandip Salave

Legrand Pvt Ltd.

Nashik

36

Budhabhushan Kamble

Legrand Pvt Ltd.

Nashik

37

Shubham Surse

Legrand Pvt Ltd.

Nashik

38

Sagar Gayakwad

Amity Electricals Pvt. Ltd.

Aurangabad

39

Lalit Patil

Monk Automation Pvt. Ltd.

Nashik

40

Tryambak Kadam

Maharashtra State Electricity Distribution Company Ltd.

Pune

41

Bhushan Patil

Ruby Solar World Ltd.

Aurangabad

42

Prajakta Patil

Maharashtra State Electricity Distribution Company Ltd.

Pune

43

Rashmi Narkhede

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

44

Sonali Gaikwad

NRB Bearings Ltd

Aurangabad

45

Atul Margil

R L Steel & Energy Ltd.

Aurangabad

46

Roopchand Lodhirajput

R L Steel & Energy Ltd.

Aurangabad

47

Sagar Kulkarni

Sanjiv Group Of Companies Pvt. Ltd.

Aurangabad

48

Gangadhar Rautray

Sanjiv Group Of Companies Pvt. Ltd.

Aurangabad

49

Daminee Pujari

Sanjiv Group Of Companies Pvt. Ltd.

Aurangabad

50

Devendra Pawar

Sanjiv Group Of Companies Pvt. Ltd.

Aurangabad

51

Komal Paigavan

Seimens Ltd.

Aurangabad

52

Vishal Bhavar

Seimens Ltd.

Aurangabad

53

Geetanjali Kamekar

Seimens Ltd.

Aurangabad

54

Pooja Harishchandre

Seimens Ltd.

Aurangabad

55

Akshay Kothawade

Sharavari Electricals

Aurangabad

56

Ajinkya Kulkarni

Nahar Electricals Pvt. Ltd.

Aurangabad

57

Pooja Shinde

Spark Electrical

Aurangabad

58

Krishna Chapke

S S Controls Systems Pvt. Ltd.

Aurangabad

59

Ashwini Pawar

Sunil Metal Industries Pvt. Ltd.

Aurangabad

60

Suraj Vibhute

Turbo Electricals

Aurangabad

61

Shubhangi Sahane

Turbo Electricals

Aurangabad

62

Rohini Magdum

Turbo Electricals

Aurangabad

63

Gajanan Wakle

Turbo Electricals

Aurangabad

64

Saurabh Sonale

Shri.venkatesh Polymould Pvt. Ltd.

Aurangabad

65

Ashwini Bholane

Aurangabad Electricals Ltd.

Aurangabad

66

Pooja Fand

Endurance Technology Pvt. Ltd.

Aurangabad

67

Pradip Jadhav

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

68

Samiksha Magar

Endurance Technology Pvt. Ltd.

Aurangabad

69

Chaitali Dake

Airport Authority of India

Aurangabad

 

 Department of Electronics & Telecommunication Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

143

No. Of Students Receiving Stipends

46

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

10000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

6548.91/-

 

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Rashmi Sunil Patole

Accord Food Processing Pvt. Ltd.

Nashik

2

Bhushan Umarsing Jonwal

Ace Techno Services

Aurangabad

3

Onkar Manish Deolankar

Ace Techno Services

Aurangabad

4

Rushikesh Dilip Chandile

Ace Techno Services

Aurangabad

5

Mithilesh Subhash Gaikwad

Ace Techno Services

Aurangabad

6

Manoj Appasaheb Pimple

Ace Techno Services

Aurangabad

7

Utkarsh Rajendra Pawar

Airport Authority of India

Aurangabad

8

Saily Dadasaheb Gaikwad

Akash Engineering

Aurangabad

9

Ashutosh Rabendra Shukla

ALL Wave A-V Systems Pvt. Ltd.

Mumbai

10

Jeevan Jalindar Binniwale

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

11

Govind Pralhad Patil

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

12

Dinesh Sunil Wagh

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

13

Gokuldas Girdhardas Vaishnav

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

14

Vishal Keshav Chavan

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

15

Krushna Ganesh Akkar

Aurangabad Electrical Pvt. Ltd.

Aurangabad

16

Dhormare Prajakta Sudhakar

B G Lin Electricals

Aurangabad

17

Prachi Padmakar Digraskar

Bush Electromech & Engineering

Aurangabad

18

Hemlata Diwakar Khatik

Bush Electromech & Engineering

Aurangabad

19

Meeta Verma

Center For Development Of Telematics

New Delhi

20

Kalaskar Vinayak Tanaji

C G Power & Industrial Solutions

Aurangabad

21

Kulkarni Prathamesh Sandip

C G Power & Industrial Solutions

Aurangabad

22

Chopade Jaykumar Ramnath

C G Power & Industrial Solutions

Aurangabad

23

Chavan Sharad Bapurao

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

24

Kirti Ranjan Parsode

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

25

Ambatwar Pradeep Kishor

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

26

Mansi Deshpande

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

27

Muli Aditi Satish

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

28

Nikita Subhash Jadhav

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

29

Pradyumna Gaikwad

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

30

Prasad Anil Dalvi

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

31

Aniket Machhindranath Sonawane

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

32

Rasika Machindranath Doiphode

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

33

Magar Namdev Ansiram

Dronera Thelndigenes

Vallam

34

Shivani Satish Khodpe

Dronera Thelndigenes

Nashik

35

Snehal Kishor Lalsare

Elemechtron Engineering Pvt. Ltd.

Aurangabad

36

Kulkarni Renuka Rajesh

Endurance Technologies Pvt. Ltd.

Aurangabad

37

Piyush Vinod Dhulkar

Enman Automation Pvt. Ltd.

Aurangabad

38

Akash Dharmaraj Dahiphale

G H Techno World

Aurangabad

39

Patil Rajiv Deepak

G H Techno World

Aurangabad

40

Siddharth Popatrao Kalange

G H Techno World

Aurangabad

41

Ropesh Nanabhau Bagul

G H Techno World

Aurangabad

42

Kolte Mokshada Rajendra

Getstarted Conosultancy Services

Aurangabad

43

Shaikh Javed Shaikh Shafi

Global Network Solutions

Thane

44

Asef Hanif Sayyad

Global Network Solutions

Thane

45

Shaikh Mohd Ismaeel Shaikh Mohd Shakeel

Global Network Solutions

Thane

46

Ghanshyam Dagdu Jagtap

Godrej & Boyce Manufacturing Co.Ltd.

Satara

47

Shivprakash Arun Gandewar

Godrej & Boyce Manufacturing Co.Ltd.

Satara

48

Rupesh Eknath Kathar

Godrej & Boyce Manufacturing Co.Ltd.

Satara

49

Yash Rajesh Jawanjal Patil

Godrej & Boyce Manufacturing Co.Ltd.

Satara

50

Aditi Deepakrao Kulkarni

Godrej & Boyce Manufacturing Co.Ltd.

Satara

51

Pooja Karbhari Thote

Grindmasters Pvt. Ltd.

Aurangabad

52

Pratik A. Mahalkar

Impossible Solutions

Pune

53

Shreyash Gajanan Lankepillewar

Increpe Technologies Pvt. Ltd.

Aurangabad

54

Jadhav Aniket Sanjay

Ipro3D Technologies

Aurangabad

55

Ankita Bhagwanrao Kulkarni

Kinetic Communications Pvt. Ltd.

Pune

56

Amit Amol Sonkamble

L & T Pvt. Ltd.

Nagar

57

Gayatri Hemant Badwe

L & T Pvt. Ltd.

Mumbai

58

Deshmukh Snehal Mukund

L & T Pvt. Ltd.

Mumbai

59

Vinita Bhagwat Sable

L & T Pvt. Ltd.

Mumbai

60

Ekta Sunil Dubey

L & T Pvt. Ltd.

Nagar

61

Kadam Komal Pandithrao

L & T Pvt. Ltd.

Mumbai

62

Ananta Bhaskar Mule

Lava International

Noida

63

Ingle Sham Narayan

Lava International

Noida

64

Shinde Sunita Shivaji

Luans Electronics

Aurangabad

65

Nitin Mane

Matlab Helper Ltd.

jaipur

66

Surajsingh Mahendrasingh Pawar

Mit Red Hat Academy

Aurangabad

67

Ritu Uttam Adagale

Mit Red Hat Academy

Aurangabad

68

Anavane Suhas Gundiram

Mit Red Hat Academy

Aurangabad

69

Saurabh Ramrao Harne

Monk Automations, Pvt Ltd.

Nashik

70

Shelke Bharat Chandrakant

Newtek Electricals

Pune

71

Rahul .Panditrao. Nimbalkar

Newtek Electricals

Pune

72

Bhagyashree Raosaheb Gaikwad

Perfect Protein Pvt. Ltd.

Raigad

73

Jadhav Anil Shriram

Proceca Automation

Pune

74

Hemlata Krushnarao Sontakke

Quasar Electronic

Pune

75

Sachin Sopan Kangane

Radpro Sales & Services Pvt. Ltd.

Pune

76

Pavankumar Dnyaneshvar Shelke

Radpro Sales & Services Pvt. Ltd.

Pune

77

Pisale Surekha Venkatrao

MIT Red Hat Academy

Aurangabad

78

Rajshri Jaykumar Jare

MIT Red Hat Academy

Aurangabad

79

Chetan Jprabhakar Janrao

S S Controls

Aurangabad

80

Aparna Vijaykumar Binorkar

S S Controls

Aurangabad

81

Anjali Kashiram Shinde

S S Controls

Aurangabad

82

Palodkar Shital Devidas

S S Controls

Aurangabad

83

Amol Vishwanathrao Bhalerao

S S Controls

Aurangabad

84

Kiran Digambar  Kamble

S S Controls

Aurangabad

85

Ganga Balasaheb Gaikwad

S S Controls

Aurangabad

86

Atharva Vasant Muttepawar

Saint Gobain

Mumbai

87

Shubham Vilas Jadhav

Sam Integration Pvt. Ltd.

Pune

88

Kale Ashvini Trimbak

Sanjeev Group Auto Componants Pvt. Ltd.

Aurangabad

89

Yogesh Mamidwar

Shetkamal Industries

Aurangabad

90

Paulkar Vikas Suresh

Shree Ansh Electro-Tech

Aurangabad

91

Dikshali Babulal Dabhade

Shree Ansh Electro-Tech

Aurangabad

92

Rahul Dagadu Mokase

Shree Ansh Electro-Tech

Aurangabad

93

Paratane Yaminee Kishor

Shree Ansh Electro-Tech

Aurangabad

94

Savitri Sanjiv Suryawanshi

Shree Ansh Electro-Tech

Aurangabad

95

Poonam Eknath Narwade

Siemens Pvt. Ltd.

Aurangabad

96

Kharjule Vaishnavi Pradip

Siemens Pvt. Ltd.

Aurangabad

97

Mhaske Pramod Panditrao

Sky Engineering & Automation

Aurangabad

98

Nikunj Sharad Singh

Sonodyne International Ltd.

Mumbai

99

Anju Omprakash Dahile

Systech Solutios Pvt. Ltd.

Pune

100

Priyanka Ashok Jadhav

Systech Solutios Pvt. Ltd.

Pune

101

Anuja Gulab Jadhav

Tata Communication Ltd.

Pune

102

Tejaswini Deepak Sadawarte

Tata Communication Ltd.

Pune

103

Prachi Prakash Jagtap

Tata Communication Ltd.

Pune

104

Sneha Santosh Jadhav

Tata Communication Ltd.

Pune

105

Ankit Vivek Chobe

Tata Communication Ltd.

Pune

106

Vaibhav Deepakrao Naware

Tata Communication Ltd.

Pune

107

Apurva Manohar Wakle

Tata Communication Ltd.

Pune

108

Nikita Sahebrao Bhagwat

Tata Communication Ltd.

Pune

109

Waghlawhale Sushma Santosh

Tata Communication Ltd.

Pune

110

Poornima Sanjay Vaidya

Tata Communication Ltd.

Pune

111

Seema Chandrakant Hedgire

Tata Communication Ltd.

Pune

112

Makarand Sanjay Dahibhate

Tata Communication Ltd.

Pune

113

Kolharikar Vedant Vishwas

Tata Communication Ltd.

Pune

114

Shubham Jaypalsing Bundele

Tata Communication Ltd.

Pune

115

Prajakta Sanjay Vaishnav

Tata Communication Ltd.

Pune

116

Rutuja Satish Athawale

Tata Communication Ltd.

Pune

117

Rajput Rashmi Dharmendra

Tata Communication Ltd.

Pune

118

Sneha Wamanrao Gawali

Tata Communication Ltd.

Pune

119

Rasika Ravindra Deshmukh

Tata Communication Ltd.

Pune

120

Sonali Suhas Bramhapurkar

Tata Communication Ltd.

Pune

121

Patil Kalpana Mohanrao

Tata Communication Ltd.

Pune

122

Nikita Santosh Kathar

Tata Communication Ltd.

Pune

123

Laxmikant Moglaji Lingampalle

Tata Communication Ltd.

Pune

124

Madhuri Shivaji Wankhare

Tata Communication Ltd.

Pune

125

Komal Ganesh Tangsale

Tata Communication Ltd.

Pune

126

Jayshri Tukaram Waghchaure

Tata Communication Ltd.

Pune

127

Priti Nandkishor Joshi

Tata Communication Ltd.

Pune

128

Amey Atriward Deshpande

Tata Communication Ltd.

Pune

129

Arvind Kalyan Ghuge

Tata Communication Ltd.

Pune

130

Shraddha Vijay Chute

Tata Communication Ltd.

Pune

131

Dhage Pooja Nivratirao

Tata Communication Ltd.

Pune

132

Vaibhavi Vijay Deshpande

Tata Communication Ltd.

Pune

133

Patil Aishwarya Ramchandra

Tata Communication Ltd.

Pune

134

Maheshwari Rajkumar Bhillare

Tata Communication Ltd.

Pune

135

Mansi Bappasaheb Jagdale

Tata Communication Ltd.

Pune

136

Manisha Kailas Gore

Tata Communication Ltd.

Pune

137

Snehal Pandurang Bhagat

Trends Electronics

Aurangabad

138

Pooja Nana Damale

Trends Electronics

Aurangabad

139

Prashant Dilip Thorat

Umasons Pvt. Ltd.

Aurangabad

140

Kiran Patil

Umasons Pvt. Ltd.

Aurangabad

141

Kathar Priyanka Harichandra

Unnati Computers

Aurangabad

142

Ravina Ashok Chautmal

Varroc Industries Pvt. Ltd.

Aurangabad

143

Hinganakar Kiran Anandrao

Vishwa Tooling Systems Pvt. Ltd.

Aurangabad

 

Department of Mechanical Engineering 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

207

No. Of Students Receiving Stipends

40

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

10000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

6750/-

 

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Akash Narayan Bhonde

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

2

Vaishnav Abhishek Anil

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

3

Arun Dulharsing Jarhade

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

4

Rushikesh Vinayak Motkar

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

5

Chinmai Deshmukh

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

6

Suchita Pralhadrao Baile

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

7

Khodade Pramod Daulatrao

Goodyear South Asia Tyres Pvt. Ltd.

Aurangabad

8

Pratik Patil

Endress+Hauser India Pvt. Ltd.

Aurangabad

9

Pagire Kedar Kalyan

Endress+Hauser India Pvt. Ltd.

Aurangabad

10

Anand Shankarrao Chinchane

Endress+Hauser India Pvt. Ltd.

Aurangabad

11

Bhagyashri Dilip Chaudhari

Raje Tools

Aurangabad

12

Yash Govind Bhanushali

Endress+Hauser India Pvt. Ltd.

Aurangabad

13

Ogale Shrikant

Deogiri Forging Pvt. Ltd.

Aurangabad

14

Kamble Madhav

Deogiri Forging Pvt. Ltd.

Aurangabad

15

Saurabh Suresh Terkhedkar

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

16

Abhijeet Maurya

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

17

Dnyaneshwar Appasaheb Kolhe

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

18

Shashikant Sumant Goswami

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

19

Sayyed Salman

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

20

Deshpande Tanmay Dattatraya

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

21

Mahesh Santosh Dakhore

Aurangabad Foundries Pvt. Ltd.

Aurangabad

22

Balu Vinayak Kale

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

23

Prashant Shahadeo Binniwale

Karad Auto Components Pvt. Ltd.

Aurangabad

24

Pipparwar Shivkumar

Karad Auto Components Pvt. Ltd.

Aurangabad

25

Shaikh Tanveer Anwar

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

26

Md Kamran Md Raziuddin Ansari

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

27

Shaikh Faisal Shaikh Farokh

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

28

Umer Bagwan

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

29

Mule Akshay Dilip

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

30

Taro Mahesh Vijay

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

31

Dinesh Vyankatrao Jabade

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

32

Nitin Manjenath Bhalshankar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

33

Akash Bhagwan Ingle

Visvesvaraya National Institute of Technology

Nagpur

34

Piyush Maroti Jaipurkar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

35

Chetan Banduji Dewalkar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

36

Manisha Darwante

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

37

Akanksha Kishor Nikalje

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

38

Girish Lingaraj Nakate

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

39

Bibe Sandip Shankar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

40

Rasal Chinmay

Vimson Industires

Aurangabad

41

Yogeshwar Shivaji Bhosale

Vimson Industires

Aurangabad

42

Jadhav Mohit

73 Heaters

Aurangabad

43

Kendre Dattatraya Narsoba

Aayudh Tools

Aurangabad

44

Joshi Shubham Pandharinath

Bhaskara Engineering

Aurangabad

45

Ms. Vishwakarma Pooja Rajnath

Creative Casting Industries

Aurangabad

46

Gaikwad Parag

Metalman Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

47

Ritesh Bhaskar Ghodke

Dressmater Tools,

Aurangabad

48

Arvind Raosaheb Kale

Emergance

Aurangabad

49

Shubham Susar

Endurance Technologies Ltd.

Aurangabad

50

Akash Keche

Grind Master Machines Pvt. Ltd.

Aurangabad

51

Pritam Dattatray Wani

Grind Master Machines Pvt. Ltd.

Aurangabad

52

Joshi Hridaya Yogendra

Garware Polyester Ltd.,

Aurangabad

53

Nidhe Prasad Prakash

Garware Polyester Ltd.

Aurangabad

54

Triveni Hansraj Tagade

Janai Industries Ltd.,

Aurangabad

55

Pandit Ravikiran Raju

Janai Industries Ltd.,

Aurangabad

56

Pawar Sandip Ashok

Measure Well Tech,

Aurangabad

57

Gaikwad Shiva Babu

Metalman Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

58

Rameshwari Arun Deutkar

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

59

Sumrao Abhishek Bhila

Perkins India Ltd.

Aurangabad

60

Ambulge Abhishek

Pratik Enterprises

Aurangabad

61

Kamble Akash Nanasaheb

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

62

Chavan Parmeshwar Dagdu        

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

63

Vedashree Borgaonkar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

64

Kadam Namdev Sambhaji

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

65

Sanika Jeetendra Bhople

Sanjeev Auto Pvt Ltd

Aurangabad

66

Vaibhav Macchindranath Shinde

Hindustan Composite Ltd.

Aurangabad

67

Bhoite Akshay Sudhakar

Hindustan Composite Ltd.

Aurangabad

68

Deshpande Amruta Prakash

LESER India

Aurangabad

69

Bidarkar Kiran Raju

LESER India

Aurangabad

70

Rohit Kumar Sahu

Hybrid BI Cabels

Bhopal

71

Omprakash Rambachan Prasad

Hybrid BI Cabels

Bhopal

72

Shubham Suresh Jagtap

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

73

Mahulikar Aniket Atul

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

74

Gadhwe Karmanya Sanjay

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

75

Varad Vijay Patki

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

76

Prasadsingh Bayes

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

77

Atharva Pande

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

78

Hundekar Tejas

Rucha Engineers Pvt. Ltd.,

Aurangabad

79

Makariye Tejas Anil

Savera Auto Comps Pvt. Ltd.

Aurangabad

80

Mahesh Chatrabhuj Pawar

Savera Auto Comps Pvt. Ltd.

Aurangabad

81

Sadafule Avinash Prakash

iPRO3D

Aurangabad

82

Patange Anita

Shakti Diamond Tools

Aurangabad

83

Rajakrishana Manikalal Supekar

Sundar Industries

Aurangabad

84

Solanke Rohit Shrikrushna

Weld Tech Engineering

Aurangabad

85

Gupta Nitesh Nareshkumar

Aurangabad Foundries Ltd.

Aurangabad

86

Pramod Jogdand

Kirdak Autocom Pvt. Ltd.

Aurangabad

87

Aher Mayur Sanjay

Kirdak Autocom Pvt. Ltd.

Aurangabad

88

Kharat Sudam Laxman

Dhoot Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

89

Rajkumar Baburao Gaikwad

Innovative Solutions,

Aurangabad

90

Yelikar Samruddhi

SOM Autotech Pvt Ltd,

Aurangabad

91

Pohekar Mahesh Namdev

Majalgaon Sahkari Sakhar Karkhana Ltd.

Beed

92

Manik Prabhakarrao Gingine

Fevino Industries LLP

Pune

93

Vedant Shivkumar Jaiswal

Fevino Industries LLP

Pune

94

Jadhav Ajay

Fevino Industries LLP

Pune

95

Wanale Shivkant Madhav

Fevino industries LPP

Pune

96

Nikhil Laxman Yamalwar

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Pune

97

Shubham Sawarkar Tekchand

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Pune

98

Avinash Abasaheb Nawpute

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Pune

99

Gunde Somnath Vishwambhar

Darshan Plastics

Aurangabad

100

Potale Akshay

Inoxpa India Pvt. Ltd.

Pune

101

Vedant Bhalerao

JCB India Pvt. Ltd.

Pune

102

Zambare Shubham Avinash

Maxwell Wheels

Pune

103

Pawar Nitesh Shrihari

Trinity Engineers Pvt. Ltd.

Pune

104

Ramkrushna Devidas Shrikhande

Weather Controlling Solutions India Pvt. Ltd.

Pune

105

Aghav Rahul Udhav

Jaiswal Cotex

Jalna

106

Salve Vijaya Kishor

Metaroll Steel & Commodities Pvt. Ltd.

Jalna

107

Basere Shubham Gokul

Leben Laboratories Pvt. Ltd.,

Akola

108

Syed Najeeb

Startech Metal Engineering Pvt Ltd.

Raigad

109

Gavahane Rameshwar

Ravindra Engineering

Aurangabad

110

Dhanure Amar

Ravindra Engineering

Aurangabad

111

Puskar Prasar

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

112

Rahul Kumar

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

113

Jagannath Raosaheb Ugale

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

114

Sagar Baban Thote

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

115

Nalawade Kamlesh Karbhari

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

116

Pawar Manoj Annasaheb

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

117

Deshpande Aditya Avinash

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Vadodara

118

Shrinivas Sandip Rudrawar

Dinesh Plastics

Aurangabad

119

Bobade Pranjal Pandurang

Dinesh Plastics

Aurangabad

120

Krishna Hariprasad Jaju

Dinesh Plastics

Aurangabad

121

Vikas Bhanudas Nagture

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

122

Sugandhe Pritam Sudasrao

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

123

Tausif Rafique Pathan

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

124

Sudarshan Ramkrushan Jadhav

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

125

Kshatriya Jugal Vinod

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

126

Syed Abdurraheem Mushtaba

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

127

Swapnil Nandkishor Adhav

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

128

Makariye Niraj Sanjay

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

129

Swapnil Sahebrao Panbude

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

130

Ghanchi Mohd. Abrar

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

131

Laxmikant Dattatray Raskar

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

132

Lingujwar Suraj Sunil

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

133

Akshay Bhagwatrao Naikwade

Indian Institute of Technology

Delhi

134

Deepak Thosar

Jai Bhavani Sahakari Sakhar Karkhana Ltd.

Beed

135

Swapna Deshpande

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

136

Aditi Pandurang Deotkar

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

137

Saurabh Balkrishna Londhe

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

138

Padayattee Yeldho

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

139

Mahesh Manchakrao Chothve

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

140

Thounaojam Saratchandra Meitei

Reveti Industries

Mumbai

141

Ameya Mande

TATA Consultancy Serveries Ltd.,

Mumbai

142

Om Anurath Somvanshi

IIT Mumbai

Mumbai

143

 Iradatali Sarfarazali Khan

IIT Delhi

Delhi

144

Harsha Gautam Mane

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

145

Dharmendra Kumar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

146

Prashant Sopan Khandare

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

147

Shailendra Janardhan Kulkarni

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

148

Avinash Shriram Metkar

Endress+Hauser India Pvt. Ltd.

Aurangabad

149

Ajay Babarao Pedhekar

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

150

Kiran Raosaheb Butte

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

151

Shruti Vijay Nagrale

Sanjeev Auto Pvt Ltd.

Aurangabad

152

Ragini Sudam Borde

NRB, Waluj, Aurangabad

Aurangabad

153

 Ruhikesh Kailash Veer

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

154

Vivek Gyanendra Tiwari

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

155

Onkar Shantilal Pardeshi

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

156

 Rohit Sanjay Markad

Larsen & Toubro Ltd.

Ahmednagar

157

Jaysingh Sambhaji Shinde

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

158

Aditya Anant Borgaokar

Larsen & Toubro Ltd.

Vadodara

159

Nikita Kishor Deshmukh

Jaiswal Cotex

Jalna

160

Ruksar Husen Jamadar

Varroc Industries Ltd.

Aurangabad

161

Prajakta Suryakant Ingole

Premium Transmission Pvt. Ltd.

Aurangabad

162

Mahesh Mohan Ghuge

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

163

Nilesh Gundre

Endurance Technologies Ltd.

Aurangabad

164

Rushikesh Mohan Todkar

Endurance Technologies Ltd.

Aurangabad

165

Gajanan Padadewar

Endurance Technologies Ltd.

Aurangabad

166

Asemalikhan Minhajali Khan

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

167

Mohammad Aadil Mohammad Nihal Siddiqui

Niton Valves Pvt. Ltd.

Aurangabad

168

Rohan Shivaji Bhosale

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

169

Ravindra Shivram Rajput

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

170

Shubham Sukhdeo Sapkal

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

171

Akshay Gautam Shinde

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

172

Ganesh Arjun Shinde

NRB Bearings Ltd.

Aurangabad

173

Pradip Nilkanth Jadhav

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

174

Mahesh Vijaykumar Narvane

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

175

 Arbazkhan Munirkhan Pathan

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

176

Amol Pramod Jayale

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

177

Abhijit Deepak Jadhav

Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd.

Mumbai

178

Suraj Vaijinath Bulbule

ICON Industries Pvt. Ltd.

Pune

179

Prabhakar Baburao Jadhav

Sany Heavy Industries Pvt. Ltd.

Pune

180

Mohit Gajanan Gawande

JCB Pvt. Ltd.

Pune

181

Akshay Ramesh Nakhale

Larsen & Toubro Ltd.

Mumbai

182

Payal Thakare

Varroc Industries Ltd.

Pune

183

Nitin Rajendra Suryawanshi

Urja Bio System Pvt Ltd

Pune

184

Anand Vijay Bhosale

Soham Engineering works

Pune

185

Arjun Nandkishor Sonwane

Laxmi Agni Components and Forging Pvt. Ltd.

Aurangabad

186

Amol Pandit Dhakne

Upturn Precision Industries

Aurangabad

187

Yogesh Trimbake 

Jayshree Engineering

Aurangabad

188

Shahrukh Mohammad Pathan

Darshan Plastics

Aurangabad

189

 Rupesh Anil Supekar

Darshan Plastics

Aurangabad

190

Nawaj Usman Pathan

Comfort Airsys

Aurangabad

191

Macchindra Sadaphule Pravin

Prem Industries

Aurangabad

192

Arjun Mule

Antarkar Engineers Pvt. Ltd.

Aurangabad

193

Akash Nilkanth Honde

Upturn Precision Industries

Aurangabad

194

Sachin Krishna Khakre

Shreeram Engineering

Aurangabad

195

Yogesh Hanumantrao Deshmukh

Vision Engineering

Aurangabad

196

 Akshay Maniklal Jaiswal

Jaiswal Cotex

Jalna

197

Madhukar Mohanrao Rathod

IPRO 3D,Aurangabad

Aurangabad

198

Sanket Gate

Varroc Industries Ltd.

Aurangabad

199

Rushikesh Khare

Deogiri Forging Pvt. Ltd.

Aurangabad

200

Mahesh Gawande

Upturn Precision Industries

Aurangabad

201

Anil Jadhav

Bhogale Automotive Pvt. Ltd.

Jalna

202

Tejas Rameshchandra Ladda

Edgard Engineers

Aurangabad

203

Sopan Nihal

Edgard Engineers

Aurangabad

204

Shital Mahore

Sharda Motors Industries Pvt. Ltd.

Nashik

205

Satish Chandwade

Greaves Cotton Ltd.

Aurangabad

206

Rushabh Abhaykumar Belokar

Kohler India

Aurangabad

207

Shubham Gugal

MIT-MCIP

Aurangabad

  

Department of Plastic & Polymer Engineering

 

Total No. Of Students Placed for In-Plant Training

53

No. Of Students Receiving Stipends

30

Highest Stipend Amount (INR / Per Month)

12000/-

Average Stipend Amount (INR / Per Month)

6933.33/-

 

Sr. No

Name of Student

Name of Company/Organization

Location

1

Waghamode Pravin Kashinath

Akzo Nobel India Pvt. Ltd.

Mumbai

2

Mane Vikram Vasantrao

Asian Paints Ltd.

Mumbai

3

Rai Vishal Shreekant

Tekno Solutions

Navi Mumbai

4

Tamboli Choudhari Shahabaj Altaf

EPCOS India Pvt. Ltd.

Nashik

5

Mohd Yasin Mohd Suleman

EPCOS India Pvt. Ltd.

Nashik

6

Guduri Chandan

Agua Petals Ind. Pvt. Ltd

Medak

7

Meda Brahmaiah Rao M N

Padmaja Polymes Pvt. Ltd.

Hyderabad

8

Shah Chirag Dharmesh

Sudarsshan Pollyalloys

Aurangabad

9

Gadge Rajkumar Kamal

Sudarsshan Pollyalloys

Aurangabad

10

Kokane Navnath Dattu

Sudarsshan Pollyalloys

Aurangabad

11

Prasad Brahme

Sudarsshan Pollyalloys

Aurangabad

12

Patil Amol Govinda

Om Industries

Aurangabad

13

Sewatkar Akshay

Balkrishna Tyre Industries Ltd.

Aurangabad

14

Wankhade Suraj Anirudhha

Balkrishna Tyre Industries Ltd.

Aurangabad

15

Sontakke Sarthak Manohar

Goodyear South Asia Tyres

Aurangabad

16

Chauhan Dharmisth Vinod

Goodyear South Asia Tyres

Aurangabad

17

Girmaji Rahul Ramakant

Goodyear South Asia Tyres

Aurangabad

18

Dongare Laxman Bhau

Jain Irrigation Systems Ltd.

Jalgaon

19

Bhavar Rahul Babulal

Suyog Plastics

Aurangabad

20

Shinde Sakshi Pandit

TE Connectivity India Pvt. Ltd.

Pune

21

Kulkarni Ashish Jayant

TE Connectivity India Pvt. Ltd.

Pune

22

Jha Sumit Anand

TE Connectivity India Pvt. Ltd.

Pune

23

Kale Dhananjay Rajendra

Abhijeet Dies and Tools Manufacturing Pvt. Ltd.

Vasai

24

Rahul Ramdev

Abhijeet Dies and Tools Manufacturing Pvt. Ltd.

Vasai

25

Vaidya Pragati Chandu

Finite Four Pvt. Ltd.

Pune

26

Bhujbal Akshay Prakash

Master Components Pvt. Ltd.

Nashik

27

Patel Jay Vipin

Mutual Industries Ltd.

Vasai

28

Jadhav Ganesh Uttamrao

Legrand India Pvt. Ltd.

Nashik

29

Sagar Nikhil Chandrabhan

Legrand India Pvt. Ltd.

Nashik

30

Sharma Dinesh Radhaballabh

Recall Enterprises

Nashik

31

Mirlekar Pratik Suresh

Samruddhi Industries

Sangli

32

Pathan Sartajahmad Dilrubab

Samruddhi Industries

Sangli

33

Kansa Surender Pal Singh

Aerolam Ltd.

Pune

34

Ohol Laxman Bhausaheb

Century Enka India Pvt. Ltd.

Pune

35

Sharma Amit Shravan

Connectwell India Pvt. Ltd.

Dombivali

36

Ayare Sushant Suresh

Connectwell India Pvt. Ltd.

Dombivali

37

Kshirsagar Pavan Madhukar

Mantrom India Plastic Pvt. Ltd

Aurangabad

38

Mahale Nilesh

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

39

Mohod Lokesh

Bajaj Auto Ltd.

Aurangabad

40

Kanjalkar Shubhanan

Garware Polyester Pvt Ltd.

Aurangabad

41

Parikshit Zende

Garware Polyester Pvt Ltd.

Aurangabad

42

Divte Ganesh Punjiram

Garware Polyester Pvt Ltd.

Aurangabad

43

Kokane Sachin Janardhan

Perfect Airconditioning & Refrigeration

Mumbai

44

Shelar Sachin Rajendra

Darshan Plastics Pvt. Ltd.

Aurangabad

45

Tholiya Paras Manojkumar

Darshan Plastics Pvt. Ltd.

Aurangabad

46

Shinde Dipak Sitaram

Global Enterprises

Thane

47

Pandangale Shweta Sanjay

Ram Industries

Aurangabad

48

Gaidhani Swati Ramesh

Turbo Plastiblend Pvt. Ltd.

Aurangabad

49

Kale Aakash Gavanaji

Turbo Plastiblend Pvt. Ltd.

Aurangabad

50

Wadhekar Akshay Ganesh

Turbo Plastiblend Pvt. Ltd.

Aurangabad

51

Nikam Diksha Dilip

Kumar Elastomers Pvt. Ltd.

Pune

52

Monde Sagar Baban

Ram Industries

Aurangabad

53

Aarne Durgesh Subhash

R R Plast Extrusion Pvt Ltd.

Asangaon

 

 

Click to view IPT Records 2017-18

Click to view IPT Records 2016-17